Buderus kombi hata arıza kodları

Buderus Kombi Arıza Kodları

Evlerimizde yer alan ısıtma sistemlerinin temel yapı taşlarını oluşturan kombiler, kullanımlarına ve farklı birçok duruma göre belirli sürelerde arızalar gösterebilmektedirler. Bu arıza durumları bazı zamanlarda anlaşılması zor olsa da bazı durumlarda da kullanıcıya hata ile ilgili kombiler ekranda ipucu vermektedirler. Bu verilmiş olan ipuçlarının yardımıyla olası sorun durumunda anında müdahale gerçekleştirebilir, durumla ilgili herhangi bir yetkili olan servise danışabilirsiniz. Her ne kadar burada anlaşılması kolay desek de bu hataları anlamak bazı zamanlarda oldukça can sıkıcı bir durum tetiklemektedir. Buderus kombi arıza kodları tam da bu durumlarda yeni nesil ürünleriyle ekranda arızalar hakkında temel bilgileri sizlere sunmaktadır. Kombilerinizin ekranında çıkan kodlar sayesinde olası arıza durumlarını rahat bir şekilde tahmin edebilir, bu duruma bağlı olarak çözüm üretebilirsiniz. Kodlarla ilgili bilgisi olmayanlar aşağıda bulunan herhangi bir kodla karşılaştığında hata kaynağını analiz edebilirler.

Buderus Kombi 01 Arızası Hata Kodu

Eğer kullandığınız ürün bacalı özellikte ise, baca kısmında bulunan çekiş aksamında sorun olduğunu anlayabilirsiniz. Kullandığınız ürün bacalı özellikte değilse de fan motoru ve prostat parçasında sorun olabilmektedir. Buderus kombi 01 arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Buderus Kombi 02 Arızası Hata Kodu

Kullandığınız kombi yoğun çalıştığından dolayı aşırı ısınma meydana gelebilmektedir. Böyle bir hata görmeniz durumunda ürününüzde hava olduğunu ve bu havanın dışarıya aktarılması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Kombinin havasının alınması durumunda sorun düzelecektir. Eğer sorun halen devam ederse Buderus kombi 02 arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Buderus Kombi 03 Arızası Hata Kodu

Böyle bir hata ile karşılaşmanız durumunda kombinizin ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ürününüzde gaz aksamının sorunlu olabileceğini, gaz akışında olası problemler olabileceğini anlamanız gerekmektedir. Kombinizin uzun süreli kapalı kalması durumunda da ürünü 3 defa yeniden başlatmak sorunu çözecektir. Eğer sorun yine çözülmezse Buderus kombi 03 arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Buderus Kombi 04 Arızası Hata Kodu

Kullandığınız kombinin gerekli ısı derecesine geldiğini ve sonrasında olası bir sorun oluşabileceğinin bilgisini size vermektedir. Kombinizin alt kısmında bulunan radyatör adı verilen muslukların minimum 3 tanesinin açık olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Ayrıca peteklerinizin de havasını almanız önerilmektedir. Eğer sorun yine devam ederse Buderus kombi 04 arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Buderus Kombi 05 Arızası Hata Kodu

Kombinizde kullanılan suyun sıcaklık derecesinin 85 olduğunun bilgisini vermektedir. Bu hata genelde 3 vanadan herhangi birisinde arıza oluştuğunu, kombinin kalorifer kısmına su kaçırdığını belirtmektedir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız mutlaka Buderus kombi 05 arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Buderus Kombi 6A Arızası Hata Kodu

Bu arıza genellikle kombinizin ateşleme sistemi çalışmadığında ortaya çıkmaktadır. Söz konusu durum devam ettiği zaman kombinizi 3 defa yeniden başlatmanız yani resetlemeniz gerekmektedir. Ürün bunlara rağmen halen çalışmıyorsa anakartta bir sorun olabilmektedir. Bundan dolayı Buderus kombi 6a arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Buderus Kombi 07 Arızası Hata Kodu

Böyle bir hata ile karşılaşmanız genellikle kombinizin baca kısmında olası bir sorun olduğunu belirtmektedir. Kullandığınız üründe baca bulunmuyorsa, prosostat kısmında bir arıza olabilmektedir. Bu durumla ilgili olarak Buderus kombi 07 arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Buderus Kombi 08 Arızası Hata Kodu

Bu hata iler karşılaşmanız durumunda anakartta bulunan sigortalarda olası bir arızanın meydana geldiğini bilmeniz gerekmektedir. Kombinizin şeffaf olan kapağından görüleceği üzere yedek sigortalar aracılığı ile sorun giderilebilmektedir. Eğer bunlara rağmen problem devam ederse de Buderus kombi 08 arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Buderus Kombi 09 Arızası Hata Kodu

Böyle bir hata ile karşılaşırsanız kullandığınız kombinin anakartında bir sorun olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Arızanın çözümü ile ilgili olaraksa Buderus kombi 09 arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.

Buderus Kombi E Arızası Hata Kodu

Bu hata ile karşılaşmanız durumunda kullandığınız kombiye gelen elektrik akımının çok az olduğunu, bu durumun devam etmesi halinde kombiye zarar vereceğini bilmeniz gerekmektedir. Eğer evinize gelen voltajda bir problem varsa kesinlikle regülatör kullanmanız gerekmektedir. Eğer kullanmazsanız kullandığınız kombide ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Eğer sorun halen devam ederse de Buderus kombi E arızası ile ilgili anlayamadığınız durumlarda firmamızı arayarak hemen destek alabilirsiniz.